502 273 946 biuro@asterm.com.pl

ODWIERTY

Odwierty

Ziemia jest źródłem bardzo powoli przejmującym i oddającym energię. W okresie lipca, najcieplejszego miesiąca w roku, temperatura gruntu ma około 5 – 6°C. W październiku, kiedy temperatura powietrza wymusza rozpoczęcie grzania domu, temperatura w gruncie wynosi około 8°C. Ilość energii zgromadzonej w ziemi jest na tyle duża, że z łatwością wystarcza na okres zimy i wiosny, kiedy to zaczyna się proces jej regeneracji.

Odwierty są najstabilniejszym źródłem ciepła do pomp ciepła. Ich temperatura pozwala na stałą pracę urządzenia w optymalnych warunkach. W okresie letnim możemy schładzać pomieszczenia temperaturą z gruntu jednocześnie wspomagając regenerację dolnego źródła ciepła.

Odwierty pionowe

Odwierty pionowe świetnie sprawdzają się na każdych działkach jeszcze niezagospodarowanych. Ponieważ podczas prowadzenia prac wiertniczych występuje dewastacja terenu. Ich zaletą natomiast jest niski koszt wykonania i stabilność temperaturowa przez cały sezon pracy pompy ciepła. Nasza firma posiada najnowocześniejsze wiertnice pionowe pozwalające nam na odwierty o głębokości nawet do 200 mb!

Odwierty GRD

Odwierty w technologii GRD są dedykowane do działek już zagospodarowanych, bądź o bardzo małej powierzchni gdzie nie ma miejsca na tradycyjne odwierty pionowe. Ich zaletą jest mała dewastacja terenu co czyni je idealnym rozwiązaniem do modernizacji instalacji grzewczych. Charakterystyka pracy odwiertów ukośnych jest taka sama jak przy odwiertach pionowych. Wadą natomiast jest wyższy koszt ich wykonania. Nasza firma posiada tę technologię od 2010 roku co czyni nas najbardziej doświadczonymi ekspertami w Polsce.

Galeria