502 273 946 biuro@asterm.com.pl

POMPY CIEPŁA

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje niskotemperaturową energię słoneczną i geotermalną zakumulowaną w gruncie i wodach podziemnych (dolne źródło ciepła), a następnie przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze, podniesionej nawet do 65°C do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (górne źródło ciepła). Energia wymagana do napędu pompy ciepła jest około czterokrotnie, a nawet pięciokrotnie mniejsza niż energia z niej uzyskiwana. Co przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne. To czyni ją niepokonaną wśród różnych systemów grzewczych.

Energia cieplna zmagazynowana jest w ziemi, wodzie oraz powietrzu, dlatego stanowi ona dla nas nieograniczone źródło darmowej, odnawialnej energii. Musimy ją umiejętnie wydobyć i wykorzystać.

Informacje dodatkowe – Zasada działania Pompy Ciepła

(1) Niskotemperaturowe ciepło z gruntu czy wody przekazane jest przez parownik (2) do instalacji pompy wypełnionej specjalnym płynem (3), który zamienia się w gaz. Ogrzany gaz spręża sprężarka pompy (4), znacznie podnosząc jego temperaturę. W skraplaczu (5) następuje oddanie ciepła wodzie (6), która wypełnia grzejniki a ochłodzony płyn przepływa przez zawór rozprężny (7), wraca do parownika i cały proces rozpoczyna się ponownie.

Zalety Pomp Ciepła

 

R

Ekologia

R

Bezobsługowość

R

Długa żywotność

R

Niskie koszty eksploatacyjne

R

Oszczędność miejsca (nie wymaga dedykowanego pomieszczenia)

R

Możliwość schładzania pomieszczeń temperaturą z gruntu (NC)

R

Możliwość sterowania przez Internet

R

Źródło energii odnawialnej

Galeria